Kosiarze
NEAL SHUSTERMAN
Staliśmy się nieśmiertelni. Czego więc powinniśmy się bać?

Będziesz zabijać.

Świat bez głodu, wojen, chorób i cierpienia. Ludzkość uporała się już z tym wszystkim. Pokonała nawet śmierć. W tej chwili żywot człowieka mogą zakończyć jedynie kosiarze – do nich należy kontrolowanie wielkości populacji.
Citra i Rowan zostają praktykantami w profesji kosiarza – choć żadne z nich nie wykazuje ku temu chęci. Nastolatkowie muszą opanować sztukę odbierania życia, wiedząc że przy tym ryzykują własnym.
Citra i Rowan zrozumieją, że za idealny świat trzeba zapłacić wysoką cenę.

Stałem się najpotworniejszym z potworów, pomyślał, gdy przyglądał się pożodze. Rzeźnikiem lwów. Mordercą orłów.

„Musicie przeczytać nową książkę Shustermana! Mroczna, krwawa i bezwzględna. MUST HAVE dla każdego miłośnika mrocznych opowieści!”.
Book Emperor

„Shusterman po raz kolejny przebija pomysłem innych autorów piszących dystopie. Ciekawe spojrzenie na społeczeństwo, śmierć i moralność”.
Book Please

„Nie mogłam się oderwać! Shusterman w swojej nowej powieści wystawia naszemu społeczeństwu rachunek, w którym w brutalnej, ale jakże prawdziwej wizji przyszłości pokazuje, że to w nas samych czai się kosiarz”.
Kulturalna Szafa

„Uwaga! Czytając tę książkę zgadzasz się zostać KOSIARZEM, który decyduje o tym komu odebrać życie. Przygotuj się na pozytywne zawirowania w głowie i porządne przemeblowanie myśli”.
Papierowa Embers

„Neal Shusterman stworzył historię, która swoją oryginalnością i niepowtarzalnością po prostu otumania, skłania do refleksji i nie pozwala się czytelnikowi oderwać od lektury choćby na chwilę. Dostojność kosiarzy i ponury klimat to zaledwie dwa z wielu elementów tej powieści, które przenikną was do szpiku kości. Strzeżcie się, żniwa właśnie się rozpoczęły”.
Meg Sheti

„Mroczna opowieść o dwójce nastolatków postawionych w niezwykłej sytuacji. Przemyślana i trzymająca w napięciu historia o życiu, śmierci i tym, co ważne”.
Kirkus Reviews

„Oszałamiająca książka, nie dająca się odłożyć na bok. Dynamiczny początek znakomitej serii science fiction. Musicie ją mieć!”
Tyler Hixson, School Library Journal

„Shusterman raz jeszcze przesuwa granice gatunku”.
Maggie Reagan, Booklist
OPRAWA MIĘKKA, 536 STRON, FORMAT 135x205, ISBN 978-83-8075-314-3, PREMIERA 27.09.2017 , CENA DETALICZNA 44,90