Laszlo boi się ciemności
LEMONY SNICKET, JON KLASSEN
Lemony Snicket, twórca m.in. Serii Niefortunnych Zdarzeń i Jon Klassen, znany ilustrator, autor m.in. Gdzie jest moja czapeczka? stworzyli razem cudowną i ponadczasową książkę o jednym z najczęstszych dziecięcych lęków - strachu przed ciemnością. Główny bohater - Laszlo bał się ciemności. A ciemność nie bała się chłopca. To historia jak Laszlo poradził sobie z własnym strachem. Piękne ilustracje oraz prosty styl opowieści tworzą unikatowy klimat książki z zaskakującym zakończeniem, która pozwoli każdemu dziecku uporać się ze swoimi lękami.

"Snicket i Klassen tworzą niezwykle inspirujący duet w tym pełnym napięcia podejściu do dziecięcych lęków... Zapadająca w pamięć przejażdżka na emocjonalnym rollercoasterze ich autorstwa. Dla dzieci w wieku 3-6 lat."
Publishers Weekly

"Oryginalność "Laszlo boi się ciemności" zapiera dech w piersiach, zarówno jeśli chodzi o tekst jak i ilustracje. Klassen i Snicket połączyli swoje siły. Ta elegancka, napisana z werwą opowieść zasługuje na nagrody i uwagę czytelników."
The Times

"Lemony Snicket radzi sobie po mistrzowsku z ilustrowaną książką dla dzieci. Styl ilustracji Klassena idealnie uzupełnia jego prozę."
The Daily Telegraph

"Znajomy lęk zyskał nowe życie... Poważne, mądre i przepięknie ilustrowane"
The Guardian

"Snicket w elokwentny sposób przypomina nam jak to jest bać się ciemności, lecz wraz z prostymi, pouczającymi ilustracjami Klassena gwarantuje, że czytelnik ujrzy w końcu światło."
The Observer

"Książka z obrazkami, której po prostu nie można przegapić."
(Children's Book of the Week), Sunday Times

"Uspokajająca historia dla dzieci, które mogą bać się ciemności."
Sunday Express

"Jeśli kiedykolwiek powstała doskonała kombinacja słowa i rysunku, to jest nim ta książka."
Daily Mail

"Refleksyjna, wnikliwa, trafna i bardzo, bardzo uspokajająca."
Parents In Touch

"Urzekająca książka z obrazkami dla młodszych dzieci, która ma szanse stać się klasykiem. Świetnie opowiedziana i sugestywnie zilustrowana. Nie ma dobrego powodu dla którego nie miałaby się znaleźć na waszej półce."
Teach Nursery

"Każde dziecko, które boi się ciemności znajdzie ukojenie w tej eleganckiej powiastce o codziennym bohaterstwie. Piękne ilustracje, czarujący tekst... Historia równie prosta, jak i ponadczasowa."
Financial Times.
OPRAWA TWARDA, 40 STRON, FORMAT 260x200, ISBN 978-83-63622-49-7, PREMIERA 9.10.2013